::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

ŚWIĘTO NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

W Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Janowie Lubelskim odbył się doroczny odpust połączony z dożynkami dekanalnymi. Gospodarzami tegorocznych dożynek byli mieszkańcy Łążka. Tuż przed główną Mszą św. miał miejsce korowód dożynkowy w którym brały udział delegacje z poszczególnych parafii dekanatu janowskiego. Każda z delegacji zaprezentowała kunsztownie wykonany wieniec dożynkowy i krótki program artystyczny.

Na uroczystości przybyli licznie wierni z parafii janowskiej i dekanatu chcąc podziękować za tegoroczne plony i prosić o Boże błogosławieństwo. Sumie odpustowej przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Koncelebrowali ks. dr Roman Janiec, kanclerz kurii, ks. Tomasz Lis, nowy proboszcz janowskiego sanktuarium oraz kapłani którzy przybyli wraz ze swoimi parafianami.

Bp Nitkiewicz powiedział w homilii, że powinniśmy być wdzięczni św. Janowi Pawłowi II za to, że na skutek reorganizacji struktur kościoła katolickiego w Polsce sanktuarium janowskie znalazło się w diecezji sandomierskiej. „To wielki dar, honor ale i obowiązki. Sanktuarium powinno być przecież ze swojej natury duchowym, charytatywnym i kulturalnym centrum chrześcijańskiego życia, otwartym i gościnnym dla wszystkich. Z całego serca dziękuję dotychczasowym księżom proboszczom, wikariuszom oraz innym posługującym tu kapłanom za ich duszpasterskie trudy, za wszystko czego dokonali wspólnie z parafianami. Ufam jednocześnie, że nowy proboszcz ks. Tomasz Lis podążając za bożym natchnieniem odważnie, ofiarnie i z polotem poprowadzi wspólnotę parafialną, troszcząc się o rozwój kultu Matki Bożej i samego sanktuarium” – powiedział ks. bp Nitkiewicz.

Po homilii ks. dr Roman Janiec, kanclerz kurii odczytał dekret nominacji ks. Tomasza Lisa na nowego proboszcza parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim. Następnie nowy proboszcz złożył uroczyście wyznanie wiary oraz przysięgę proboszczowską.

Po Eucharystii Biskup Ordynariusz poświęcił wieńce dożynkowe oraz odbyła się procesja po placu Maryjnym.
Na zakończenie uroczystości, już w świątyni, przed obrazem Matki Bożej odbyło się obsadzenie ks. kan. Tomasza Lisa jako prepozyta Kapituły Kolegiackiej p.w. Matki Bożej Różańcowej w Janowie Lubelskim.

Tekst i foto: ma-wo

 

OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ

 

 

  do góry

Dodano: 8 września 2020 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2020


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004