::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

DZIĘKUJEMY CI KOCHANY NASZ OJCZE ŚWIĘTY…

 

100. Rocznica Urodzin Świętego Jana Pawła II. Choć już prawie miesiąc minął od 18 maja, w naszej wspólnocie parafialnej świętowaliśmy tę szczególną rocznicę 14 czerwca przed Mszą św. o godz. 10:30. Dzieci pod kierunkiem s. Łucji i p. Jadwigi Tyra przedstawiły montaż słowno-muzyczny poświęcony Umiłowanemu Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II Wielkiemu. W rolę Papieża wcielił się Karol Hałajko z klasy VI D. Dzieci z chórku „Promyki Maryi” wyśpiewały piękne piosenki na część Świętego Rodaka i włączyły się w prowadzenie programu. Recytacje wierszy o tematyce papieskiej przedstawiły dzieci z klas I-III - laureaci I i II miejsca w Szkolnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się na początku marca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Zamoyskiego w Janowie Lub.

Ten program słowno-muzyczny był wyrazem naszej pamięci i wdzięczności. Dziękujemy Ci Kochany Ojcze Święty, za to, że byłeś i Jesteś, za Twoje mądre słowa, za miłość i zaufanie, za wszystko, co dla nas czynisz. Na zawsze w naszych sercach pozostaniesz.

Na koniec słowa, które Papież skierował do zebranych w kościele: „Zaproście Jezusa do waszych serc, do Waszych rodzin. Niech będzie pierwszym Gościem Waszych radości i trosk. Co dnia Go zapraszajcie razem z Maryją pod dach Waszego domu. Gdzie On gości, gdzie gości Jezus, tam jest pokój i prawdziwe wesele! Zawierzcie Mu: On Was nie opuści. Jeszcze jedno zdanie, które musicie zapamiętać. Są to słowa Matki Bożej, która tak mówi do sług weselnych: cokolwiek wam rzecze to czyńcie. Ja to dzisiaj powtarzam do Was: cokolwiek Wam rzecze On, Chrystus, to czyńcie - niech zawsze On będzie z Wami”.

Tekst i foto: s. Łucja

  do góry

Dodano: 14 czerwca 2020 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2020


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004