::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

MISYJNE KOLĘDOWANIE W NASZYM MIEŚCIE

 

W dniach 27 i 28 grudnia 2019 r. w Janowie Lubelskim już po raz kolejny miała miejsce akcja Kolędników Misyjnych. Dzieci pod opieką młodzieży wędrowały od domu do domu, od bloku do bloku, by zaśpiewać kolędy i przedstawić krótką scenkę o historii Bożego Narodzenia i potrzebie pomocy dla dzieci z Afryki.

W ten sposób Kolędnicy Misyjni dzielą się radością wypływającą z tajemnicy Bożego Narodzenia i kontynuują polską tradycję kolędowania. Zbierają również ofiary na pomoc rówieśnikom w krajach misyjnych, by oprócz pamięci modlitewnej wesprzeć ich także materialnie.

Bardzo serdecznie dziękujemy za tak piękne zaangażowanie w tę inicjatywę mieszkańców naszego miasta, za okazane serce, za życzliwe przyjmowanie kolędników w domach, częstowanie ciepłą herbatą czy słodyczami oraz za złożone ofiary dla afrykańskich dzieci. Młodzieży i dzieciom, które kolędowały, dziękujemy za to, że z entuzjazmem i radością głosili Dobrą Nowinę o narodzeniu Jezusa, za to, że czynili to zupełnie bezinteresownie i umieli poświęcić swój wolny czas i trud kolędowania dla swoich dalekich rówieśników. Wszystkim życzymy obfitych łask Bożych i błogosławieństwa oraz opieki Maryi w Nowym Roku. W intencji ofiarodawców i kolędników w darze wdzięczności zostanie odprawiona Msza św. w naszym janowskim sanktuarium.

Tekst: s. Łucja Turos

Foto: Archiwum parafialne

  do góry

Dodano: 29 grudnia 2019 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2019


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004