::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

DZIEŃ PAPIESKI W JANOWSKIEJ KOLEGIACIE

 

13 października przeżywaliśmy w Kościele XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie – chodźmy”. Stał się on inspiracją do działania w naszej wspólnocie parafialnej. Odpowiadając także na apel Papieża Franciszka, który ogłosił miesiąc październik nadzwyczajnym miesiącem misyjnym, został zorganizowany przy naszym kościele „kiermasz słodkości” dla wsparcia misyjnego dzieła Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej. Nasi parafianie przygotowali domowe wypieki, a młodzież z Oazy, Rycerstwa Niepokalanej i Scholi pomogła w ich rozprowadzeniu. Bardzo serdeczne wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich za hojność serc i otwartość na potrzeby misji oraz codzienną życzliwość wobec Sióstr Opatrzności Bożej.

Dzień Papieski stanowił również okazję do zaprezentowania Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która jest żywym Pomnikiem św. Jana Pawła II, żyjącym Jego nauczaniem. Jak przypomnieli w swoim liście, biskupi polscy, zapowiadający obchody tegorocznego Dnia Papieskiego, Fundacja zrzesza ok. 2000 uczniów, którym wypłacane są stypendia z ofiar pozyskiwanych do puszek. Dziękujemy za złożone ofiary dla młodych, którzy będą mogli spełniać swoje marzenia i pasje.

Ideą przeżywanego Dnia Papieskiego jest pobudzenie nas do odnowy życia, do zrywu serca jak przed 40 laty uczynił to św. Jan Paweł II, pamiętnymi słowami wypowiedzianymi na Placu Zwycięstwa w Warszawie: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. Życzymy, by każdy, bez względu na to, ile ma lat, jaki ma bagaż doświadczeń, niepowodzeń, usłyszał to wezwanie: „Wstańcie – chodźmy!” i starał się rozwijać swoją wiarę, tak by życie nabrało nowej jakości.

Wierni zgromadzeni w naszej janowskiej kolegiacie mieli też okazję posłuchać świadectw osób, które już podjęły wyzwanie życia i należą do Domowego Kościoła, Kręgu Biblijnego, Ruchu Światło – Życie i Liturgicznej Służby Ołtarza i zachęcali do włączenia się do tych ruchów i wspólnot.

Po Mszy św. o godz. 10:30 dzieci przedstawiły krótki program słowno – muzyczny na cześć naszego Wielkiego Rodaka – Św. Jana Pawła II i przygotowały pod kierunkiem katechetek uroczystą oprawę liturgii.

Tekst: s. Łucja i s. Tomasza

Foto: s. Tomasza

  do góry

Dodano: 18 października 2019 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2019


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004