::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

KRÓLUJ NAM CHRYSTE!

W dniach od 29 listopada do 2 grudnia 2018 roku w parafii św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim odbyły się rekolekcje prowadzone przez redemptorystów: o. Andrzeja ze Szczecinka i o. Tomasza z Lublina. Temat rekolekcji nawiązywał do Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, która miała miejsce w 2008 roku.

Centralne obchody 10-lecia Intronizacji Chrystusa Króla odbyły się w janowskiej kolegiacie dnia 2 grudnia 2018 roku na Mszy św. o godz. 12-ej. Eucharystii przewodniczył Ks. Proboszcz Jacek Staszak, a homilię wygłosił o. Andrzej - rekolekcjonista. Po kazaniu przedstawiciele wszystkich stanów na nowo oddali życie Jezusowi, czyniąc Go Królem własnych serc, rodzin i całego społeczeństwa. Po odczytaniu aktu intronizacyjnego członkowie delegacji ofiarowali Jezusowi białe i czerwone róże oraz uroczyście złożyli podpisy pod tekstem oddania. Każdy otrzymał również z rąk Ks. Kustosza janowskiego sanktuarium obraz Chrystusa Króla Wszechświata, który ma zostać umieszczony na zaszczytnym miejscu.

Po Mszy św. wszyscy procesyjnie przemaszerowali pod nowo postawiony pomnik Chrystusa Króla Wszechświata przy Rondzie im. pułkownika Zieleniewskiego. Pomnik powstał dzięki ofiarności wielu ludzi dobrego serca i dzięki szczególnym staraniom Pani Teresy Dudy oraz Państwa Łukaszów. Wszystkim składamy serdeczne wyrazy wdzięczności. Króluj nam Chryste!

Tekst i zdjęcia: s. Maksymilia Grzyśnik

Kliknij na poniższy obrazek i obejrzyj więcej zdjęć

(Archiwum Wspólnoty dla Intronizacji Chrystusa Króla)

  do góry

Aktualizacja: 2 grudnia 2018 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2018


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004