::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

TRADYCJA, A RZECZYWISTOŚĆ

 

9 stycznia 2018 r. dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej przedstawiły w sali Janowskiego Ośrodka Kultury jasełka pt.: „Tradycja, a rzeczywistość”. W swej treści nawiązywały one do różnych tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, choć dziś nie zawsze zachowywanych co do ich istoty. Na szczęście bohaterowie inscenizacji bożonarodzeniowej (współczesna rodzina) zrozumieli, że najważniejszym sensem Świąt Bożego Narodzenia jest miłość. Oprócz sceny w rodzinie w jasełkach znaleźli się kolędnicy w ludowych strojach, pasterze i żywe owieczki, w które wcieliły się dzieci, trzej królowie oraz Święta Rodzina i liczni aniołowie, w tym chórek „Promyki Maryi”, a także dzieci z krajów misyjnych i janowskie dzieci.

Na scenie umiejętności aktorskie i muzyczne zaprezentowali uczniowie klasy III A, III B, III C i III D, pod kierunkiem wychowawców: Justyny Wieleby, Doroty Pietraszuk, Grażyny Kaproń i Ireny Lasek oraz s. Łucji. Wszystkim zgromadzonym jasełka bardzo się podobały, dzieci otrzymały wielkie oklaski. Widzowie podziwiali ich grę aktorską, recytacje i śpiewy. Na zakończenie słowa podziękowań skierowała do wszystkich p. Agnieszka Trytek – dyrektor PSPZOI.

Przed Świętami Bożego Narodzenia 20 grudnia jasełka te obejrzeli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej przy szkolnej szopce.

Tekst: s. Łucja

Foto: Matylda Michałek

 

 

 

 

  do góry

Aktualizacja: 11 stycznia 2018 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2018


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004