::  Kontakt: Napisz do nas!  :: Co nowego ? :: Kronika ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

ŚWIĘTO RYCERSTWA NIEPOKALANEJ

 

8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny swoje święto obchodzą giermkowie i rycerze należący do Rycerstwa Niepokalanej. W ten dzień odnawiają swoje przyrzeczenia Matce Bożej i biorą udział w uroczystej Eucharystii. W tym dniu dzieci z klas III-ich przygotowujące się do I Komunii św. otrzymują poświęcone łańcuszki z medalikami Niepokalanej.

W tym roku wyjątkowo uroczystość pasowania na giermków i rycerzy odbyła się w naszym sanktuarium 1 grudnia br. Na giermków Ks. Proboszcz Jacek Staszak pasował 11 osób, a na rycerzy 12 osób. Animatorami zostali: Magdalena Garbacz i Karol Hałajko. Gratulujemy!

Przy okazji nie sposób nie wspomnieć o tym, że w sobotę, 19 października 2019 r., w Bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie odbyły się obchody 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej w Polsce. Zebrani wysłuchali konferencji, wspólnie odmówili różaniec na cześć Niepokalanej i wzięli udział w uroczystej Eucharystii. W czasie homilii o. Piotr Lenart, wiceprezes Rycerstwa Niepokalanej w Polsce, wskazał na posłuszeństwo, ubóstwo i pokorę, które powinny stanowić fundament życia każdego rycerza Niepokalanej. Podkreślił też konieczność naśladowania postawy o. Maksymiliana Kolbego, człowieka pełnego miłości posuniętej aż do ofiary z własnego życia.

Na zakończenie Eucharystii popłynęła zachęta do zgromadzonych rycerzy, aby odważnie odpowiedzieli na zaproszenie Niepokalanej i podjęli walkę z zagrożeniami dzisiejszego świata, a przede wszystkim walkę o wiarę w rodzinach i w sercach młodych ludzi:

„Musimy być tymi, którzy czują misje w sercu, którzy wiedzą i są przekonani, że są posłani do tego, aby czytać świat, przyglądać się temu pełzającemu wężowi, który umyka pod stopą Maryi i który ciągle kąsa. To my musimy mieć głębokie przekonanie, że naszą Hetmanką jest Niepokalana i chce, abyśmy się zaangażowali w troskę o wiarę i Kościół. Matka Najświętsza dziś w sposób szczególny nas potrzebuje. Teraz jest czas dla Rycerstwa”.

Tekst i foto: s. Łucja

  do góry

Dodano: 10 grudnia 2019 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2019


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004