::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

UDZIEŃ SKUPIENIA WSPÓLNOT DLA DZIEŁA INTRONIZACJI

 

W dniu 19 sierpnia 2023 roku w parafii Św. Jana Chrzciciela odbył się dzień skupienia Wspólnot dla Dzieła Intronizacji. Program dnia obejmował: konferencje prowadzone przez diecezjalną animatorkę z Tarnobrzegu p. Ewę Rokoszewską i o. Waldemara Sojkę CSsR. Półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu z osobistym oddaniem się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Eucharystia, były centralnym punktem tego dnia, celebrowana przez ks. Piotra Niewrzałka opiekuna Wspólnoty w Sanktuarium wraz z o. Waldemarem, w czasie której była możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

Temat konferencji o. Waldemara brzmiał: „Jan Paweł II jako świadek wiary”. Ojciec Sojka w swojej konferencji rozważał słowa Ojca Świętego: „Bóg jest Miłością i chrześcijaństwo jest religią miłości. Tylko miłość, którą objawia Serce Chrystusa jest zdolna przemienić serce człowieka i otworzyć je na cały świat, by uczynić je bardziej ludzkim i Bożym.

Eucharystia jest sercem Kościoła, nie ma pełniejszego spotkania z Bogiem, jeśli ono nie dokona się podczas Eucharystii”. Ojciec zwrócił uwagę na formę modlitwy, szczególnie modlitwę w ciszy, sercem, która jest najkrótszą drogą do Pana Boga.

- Prawdziwy czciciel Serca Jezusowego szuka Boga, Jemu podporządkowuje swoje życie. Świętość, to poskładanie małych rzeczy naszego życia w jedną całość. Rozalia pokazuje taką drogę: cichą, zwyczajną, prostą, którą i my mamy podążać – podsumował rozważania O. Waldemar.

W przerwie między konferencjami był pokrzepiający posiłek: bigos, ciasto, kawa, herbata, zimne napoje, dużo radości oraz okazja do wzajemnych kontaktów.

Ogółem uczestniczyło 85 osób. Z dekanatu janowskiego wzięło udział – 46 osób, modliborskiego – 25, z Biłgoraja, diec. zamojsko-lubaczowska – 13, i 1 osoba z Zakrzówka, diec. lubelska.

Króluj nam Chryste!

Tekst i foto: arch. paraf.

 

 

 

do góry

Dodano:11 września 2023 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2023


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004