::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

LAS PAMIĘCI JANA PAWŁA II

W ramach akcji „łączą nas drzewa” ministranci i lektorzy wraz z rodzicami uczestniczyli w akcji sadzenia lasu. Posadzili kilkaset sadzonek w powstającym „Lesie pamięci Jana Pawła II” na terenie Nadleśnictwa Janów Lubelski.

W ramach współpracy z leśnikami z Nadleśnictwa Janów Lubelski nasi ministranci i lektorzy wraz księdzem proboszczem i przedstawicielami rodziców uczestniczyli w akcji sadzenia lasu. W sobotnie przedpołudnie posadzili kilkaset sadzonek sosny w powstającym „Lesie pamięci Jana Pawła II”.

– Papież Franciszek zachęca nas do dbania o przyrodę i środowisko, poprzez włączenie się w akcję sadzenia lasu robimy to w sposób bardzo konkretny. Lasy Janowskie słyną z swoich uroków i otwartości dla turystyki. Jest tutaj także wiele miejsc pamięci narodowej przypominającej o walkach Armii Krajowej czy Żołnierzy Niezłomnych. Mieliśmy szczęście uczestniczyć w nasadzeniach areału, który jest poświęcony pamięci św. Jana Pawła II, tym bardziej ten właśnie czas pozostanie w naszej pamięci – podkreślił ks. Tomasz Lis, proboszcz.

Najpierw pracownicy nadleśnictwa zrobili instruktarz jak prawidłowo wysadzać sadzonki, opowiedzieli jakim gatunkiem jest sosna zwyczajna, którą będziemy sadzić oraz ile musi czasu upłynąć, aby tutaj był duży las. Następnie pod okiem leśników rozpoczęło się sadzenie lasu. Na zakończenie była także niespodzianka, wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

– Czekamy, aż nasz las urośnie. Będzie taki szczególny dla nas, bo nasadzony naszymi rękami i poświęcony świętemu Janowi Pawłowi – podkreślali ministranci.

Tekst i foto: arch. paraf.

do góry

Dodano:24 kwietnia 2023 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2023


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004